Arbatos ceremonija

Japonija toli, Japonija artiRugsėjo 20 d. sekmadienį, 12:30, 14:00, 15:30 valandomis Vilniaus paveikslų galerijoje, Didžioji g. 4, Vilniuje vyks arbatos ceremonija kurią pristatys meistrė Sodan Saito. Ji pradėjo mokytis arbatos ceremonijos 1960 m. Omote senke mokykloje. Nuo 1975 m. iki dabar ji moko arbatos ceremonijos paslapčių. Ji sukūrė savo mokinių grupę „Byakudan-no-kai“ (Sandalmedžio grupė). Meistrė 1995 m. lankėsi ir rodė arbatos ceremoniją Vilniuje. Šį kartą ji su savo mokiniais iš „Byakudan-no-kai“ Japonijos bei Danijos taip pat parodys tikrą arbatos ceremoniją. „Byakudan” grupė Danijoje aktyviai pristato arbatos ceremonijos tradiciją savo šalyje, jie taip pat organizuoja arbatos ceremonijos renginius Tokai Universiteto Europos centre, Danis taikomosios dailės muziejuje, Kopenhagos universitete ir pan.
Arbatos ceremonija „Chanoyu“, pasiekusi savo klestėjimą per meistrą Rikyu, yra perduodama Omote senke mokykloje Fušin‘an iš kartos į kartą jau 400 metų. Fušin’an yra Rikyu turėto arbatos kambario pavadinimas. Jį iki šiol paveldi Iemoto palikuoniai. Šiuo metu paveldėtojas yra 14-asis Iemoto – Jimyosai.
„Chanoyu” tradicija nėra vien tik formos tęstinumas, kartu tai ir ieškojimas, kaip žengti koja kojon su istorijos kontekstu. Kiekvienas laikotarpis įkvepia tradiciją naujam gyvenimui, taigi iš kartos į kartą perduodama tradicija yra gyva kultūra.
„Chanoyu” yra bendravimas mintimis tarp šeimininko ir svečio, dalinantis puikaus arbatos skonio teikiamu malonumu. Šis procesas yra labai reikšmingas.
Arbatos sekėjai mokosi suprasti šios tradicijos dvasią per kasdienę praktiką ir tuo pačiu ieško būdų įkvėpti šiai tradicijai gyvybės sekant šiuolaikiniu gyvenimu. Gilesnis žmonių susidomėjimas „Chanoyu“ nuoširdžiai džiugina.

Parašykite komentarą