Kodėl Kendo?

Kas yra kendo? Kiekvieną dieną treniruotėje atrandu kažką naujo, dėl to, vienareikšmiškai atsakyti arba perrašyti mintis iš knygų būtų neteisinga Jūsų visų atžvilgiu. Kendo, tai kiekvieno iš mūsų dvasia, savęs pažinimo ir tobulėjimo menas. Kendo suteikia galimybę pažinti save, pasijusti ir TAPTI tikru savuoju AŠ. Kendo bet kurioje gyvenimo situacijoje leis suprasti ir priimti geriausią sprendimą! Ričardas Žilaitis, grupės vadovas. III Kendo danas.

Bekompromisis kovos menas, apimantis ne tik kūno lavinimą, bet ir turintis gilią filosofiją. Vienas smūgis – viena mirtis, daugelio kovos menų siekis. Tačiau manau, kad Kendo kovoje (treniruotėse ir varžybose) tai atsispindi iš tikrųjų. Robertas Grečna, grupės vadovas. III Kendo danas.

Pradėjau lankyti Kendo, nes man tai buvo gražu, estetiška. Gražu ir dabar, bet dabar jau kur kas daugiau nei grožis. Tai mano laikas: poilsis smegenims, darbas kūnui, puiki kompanija, žinoma ir dalis egzotikos. Raimonda Strazdienė, psichologė. II Kendo danas.

Kendo – gyvenimo psichologija. Tai puikus būdas lavinti ne tik kūną, bet ir protą. Kendo puikiai nuima stresą ir suteikia energijos. Pradėjus užsiiminėti kendo, natūraliai susipažįsti ir su kovos istorija, jos ištakomis. Kiekvienas savaip gyvenime pasiekia kūno ir minčių harmoniją, ir Kendo yra vienas iš būdų tokiai būsenai pasiekti.Tačiau, neužtenka tik pažiūrėti, reikia pabandyti, pajausti ir tada spręsti! Daiva Tamulionienė, vadovė. I Kendo danas.

Kendo – tai kario dvasios auklėjimo mokykla, kuri atėjusi yra iš gilios senovės. Kendo tikiu, kad gali nors kažkiek pakeisti dabartinį žmogų. Aldevinas Jasionis, verslininkas. I Kendo kjų.

Man kendo ne tik sportas ir laisvalaikis, bet ir savęs pažinimas. Kęstutis Čiapas, aplinkos inžinierius. I Kendo kjų.

Kendo, tai budas sustoti ir i viska paziureti kitaip, ramiau ir aiskiau. Algirdas Mikšys, studentas. I Kendo kjų.

Geriausia rytų biblioteka. Kurioje surinkta ne tik garbės, pagarbos, bet ir technikos, savitvardos, sveikatos išminties. Stipriausia vieta mokintis Gyvenimo. Egidijus Šližys, vadovas. I Kendo kjų.

Man Kendo, tai atsipalaidavimas, psichologiškai pailsi, fiziškai stiprėji. Diana Stankevičienė, prekių žinovė. I Kendo kjų.

Kendo – tai iššūkis. Apnuoginantis labiausiai užslėptas ir pažeidžiamas vietas. Tai – kelias. Saves pažinimo , suvokimo ir tobulinimo kelias. Tai – savo ribų išplėtimas. Tai savo patirties apnulinimas, kad galėčiau pasisemti naujos. Sandrija Kudirkaitė, grupės vadovė. I Kendo kjų.

Kendo man tai pažinimas, naujų dalykų suvokimas. Puiki galimybė išsilieti po visos įtemptos dienos, kuri prasideda mokykloje ir baigiasi užklasinėje veikloje. Viltė Norvaišiatė, moksleivė. I Kendo kjų.

Kiekvieną dieną įvyksta daugybė mažesnių ir didesnių kovų. Vienose jų vyrauja protas, kitose ryžtas ir taip toliau…Kendo kovoje dalyvauja ir kūnas, ir dvasia, ir protas, dėl to jokia dalis nenukenčia ir palyginus su kitkuo, tai yra poilsis. Algimantas Stankevičius, vadovas. I Kendo kjų.

Atradau Kendo. Apie tai mažai ką buvau girdėjęs, Bet išbandęs nebeliko abejonių dėl tolimesnio mano pasirinkimo. Čia atradau man labai reikalingą savitvardą, susipažinau su daugybę įdomių žmonių. Tai puikus bendravimo ir laiko praleidimo būdas, padedantis pabėgti nuo kasdienybės, išvalantis smegenis nuo nereikalingų minčių. Mindaugas Armonavičius, rinkodaros vadovas. I Kendo kjų.

Kai sąmonė ir dvasia yra kiekvienoje kūno dalyje. Vientisumas. Atsvara rutinos paviršutiniškumui. Kitaip ir kitada. Gintaras Slavinskas, vadovas.

Kendo – tai valios, ištvermės, reakcijos ir vyriškumo ugdymas. Užsiminėdamas Kendo jaučiu savyje virsmą į kitokį, galbūt geresnį žmogų. Arnoldas Asauskas, architektas.

Ištvermės ugdymas ir savęs pažinimas. Vienareikšmiškai pasakyti negaliu, reikia paimti į rankas šinai, užsidėti šarvus ir pajausti. Marius Radvilavičius, IT specialistas.

Kendo. Pirmas įspūdis – didelis! Ir didelis? Viduje noras įminti šią mįslę. Antras įspūdis – šokas ir daug klausimų. Tuo periodu atradau jog „tai“ (nežinau kaip tiksliai tai apibrėžti: kovos menas, gyvenimo būdas ir t.t.) yra be galo daug filosofijos, psichologijos, didelis emocinis krūvis… Dar daug neatsakytų klausimų, tame tarpe, kokia mano vieta tame! Rita Kavaliauskaitė, architektė.

Kendo man? Tai gili dvikovos filosofija, ištvermės ugdymas, minties ir judesio estetika, savo ego grūdinimas. Gintaras Gaurilčikas, vadovas.

KENDO – tai daug daugiau nei kovos būdas – tai gili, senovės išmintimi pagrįsta filosofija, padedanti užmiršti kasdienius darbus, esamas problemas.
KENDO man – padeda atrasti ir suprasti save, susilieti su gamta, su šimtus metų siekiančia įdomia rytų istorija, sutikti įdomius žmones, patirti daug ką naujo. Neilas Montvilas, dizaineris.

Kendo man – tai prisilietimas prie tradicijos, prie ištakų. Vyras-karys. Tai mobilizuoja kūną ir dvasią, padeda suprasti, kad daugelis apribojimų egzistuoja mūsų galvose, bet ne dvasioje. Tai sugebėjimas perlipti per savo negaliu, nenoriu. Tai galimybe žengti į save, savo tikrąjį aš – ir šis kelias neturi pabaigos. Dalius Barkauskas, gydytojas.