Tokijo moterys samurajai

moterys su kardais

Tokijas: senovės Japonijoje samurajų kardai buvo skirti kirsti priešininkus. Šiandien jų pagalba šalinami papildomi kilogramai ir šiuolaikinis stresas.
„Nukirsti!“- neseniai vykusiame „Samurajų stovyklos“ treniruočių seminare Tokijuje šūktelėjo kardu apsiginklavęs fitneso treneris grupei prakaitu permirkusių karingų moterų.
„Padėkite dešinę koją pirmyn, kirskite tiesiai, krūtinę į priekį ir jokio nugaros sulenkimo“- šaukė instruktorius, techno muzikos ritmu mosikuodamas kardu. „Nubauskite papildomus riebalus !“
Tam, kad būtų išvengta kraujo praliejimo, kardai yra gaminami iš medžio ir uretano putos, bet pačių dalyvių pasiryžimas- geležinis. Jų tikslas- netekti 5 kilogramų per mėnesį. Šių kursų populiarumas nustebino net ir patį kursų organizatorių Takafuji Ukon- 31 metų choreografą, šokėją bei fitneso ekspertą.
Pirmą kartą šią treniruočių koncepciją Ukon pristatė pernai vykusių užsiėmimų metu. Nors tikslinė grupė turėjo būti vyrai, atsitiko taip, kad vietoj jų treneris rado entuziastingai besibūriuojančias moteris.
„Maniau, jog kardai yra skirti vyrams, o vėduoklės- moterims. Klydau“- pasakojoTakafu savo studijoje, kur į užsiėmimus (kaina 2000 jenų (apie 50 litų) valandai) užsiregistravo daugiau negu 100 moterų.
Nors Ukon`as neturi rytų kovos menų pasirengimo, jis yra šokių su kardais meistras. Manoma, jog šio tipo šokio ištakos- ritualiniai samurajų šokiai, kurie būdavo šokami mirusiųjų sieloms nuraminti.
„Pamaniau, jog būtų šaunu, jei sugebėčiau sujungti mankštą ir tradicinį Japonijos meną, taip padėdamas žmonėms gerai praleisti laiką ir atsikratyti nereikalingo svorio,“- pasakojo Ukon. Jo motina yra tradicinių japoniškų šokių mokytoja.
„Moterims tai leidžia tapti tuo, kuo jos manė niekada negalėsiančios tapti. Mano manymu, jos taip įsitraukia į šias treniruotes todėl, kad, pažvelgusios į veidrodį ir išvydusios save su kardu rankose, jaučia begalinį pasigėrėjimą savimi“. Nors samurajai buvo garsūs savo stoiškumu bei kovos įgūdžiais, Ukon’o patarimai yra šiuolaikiški: visiems, susirinkusiems į treniruotes, jis liepia įsivaizduoti, jog jų priešas- nereikalingi riebalai, neigiamos emocijos bei impulsyvumas.
„Mes gyvename visiškai kitokiais laikais, negu tuomet, kai samurajai žudė žmones,“- kalbėjo pašnekovas. „Čia mes bandome atsikratyti savyje esančių negatyvių dalykų.“

Teksto autorius: Miwa Suzuki (AFP)

Parašykite komentarą