Sporto žmonės, 42 puslapis

Sporto Žmonės

Beveik tūkstantį metų gyvuojantis kardo kultas simbolizuoja garbę, ištikimybę ir drąsą. Tokie turėjo būti senosios Japonijos kariai, kurie niekino bailumą, niekada neatsukdavo priešui nugaros ir nebėgdavo iš mūšio lauko. Jie visada buvo pasiruošę susitikti su oponentu akis į akį. Yra keturi būdai laimėti kendo kovą – smūgiuoti į riešą, širdį, galvą ar gerklę. Kovos vyksta veidas į veidą, jokių išsisukinėjimų ar bėgiojimų. Dvikova trunka nuo 2 sekundžių iki 5 minčių.
Kendo – tai senosios Japonijos palikimas šių dienų žmonėms. Prieš antrąjį pasaulinį karą visose Japonijos švietimo įstaigose buvo mokoma kendo ir dziudo disciplinų siekiant stiprinti tautos dvasią bei fizinį pasirengimą. Kendo išplitimas – natūralus. Užsienyje Iš Japonijos išvykę….
Kviečiame prekybos vietose pavartyti ir jei patiks įsigyti „Respublikos“ leidinių grupės žurnalą „Sporto žmonės“ rugsėjo mėnesio 8 numerį. Kuriame rasite Arijaus Žako straipsnį apie kendo…

5 atsakymai į “Sporto žmonės, 42 puslapis”

  1. Del zurnalo- pritariu, kad si zurnala idomu pavartyti ne tik sporto megejams. Ir tai tikrai zurnalas ne vien apie krepsini( nors nieko pries krepsini neturiu:)). Su malonumu perskaiciau. Pats straipsnis apie Kendo gana issamus, idomus. Tik vienas keistas dalykas. Kodel tokia keista straipsnio antraste. Nelabai suprantama. Zurnalo auditorija- vyrai. O straipsnyje nemazai vietos uzima informacija apie tai, kaip moterys kaunasi su vyrais kaip lygios su lygiais. Ar tai patrauklu zurnalo auditorijai- vyrams. Manau, kad ne. Kita vertus, koks straipsnio tikslas: svietejiskas ar reklaminis. Kadangi tikslo nezinau, todel spelioju 🙂 Jiegu tikslas informuoti apie Kendo- tada taip, jeigu reklaminis, norint pakviesti lankyti Kendo vyriskaja gimine- manau, kad nepataike i tiksla. Jiegu straipsnio tkslas paskatinti tevelius leisti vaikus i Kendo vietoj traskuciu „ziaumiojimo ir kompo“- tada puiku.

  2. Straipsnis kaip straipsnis, reikia lankyti kendo kad suprastum niusansus. Pats lankau karate, idomu kuo galima butu sudominti dar, kad pereiciau i kendo? 🙂

  3. Simai, Jus turite ateiti i treniruote ir pamatyti tai savo akimis. ir zinoma pabandyti. 1 kartas yra nemokamas. Sis kovos budas-tai menas valdyti karda. Kyumeikan mokyklos taisykles aiskios ir suprantamos visiems. Kvieciu Jus tai padaryti :). Ar patiks – matyiste 🙂

  4. Ar as noriu eiti tai nezinau dar. Pas mus grieztai cia viskas, fiziniai pratimai, smugiai, kova, o kendo? ta ka skaiciau, tai tik pazintinis. Ir treneris neaisku ar sutiks jei esiu.

  5. Simai, pas mus taip pat grieztai: fiziniai pratimai, jokiu kalbu, jokiu sypsenu, maksimalus susikaupimas. Treneris jiegu ismintingas zmogus- sutiks, jiegu labai, labai nores, kad nepabandytum Kendo- nesutiks:)

Parašykite komentarą