Šinai priežiūra – ardymas

Turėjęs rankose nei daug, nei mažai apie gerą pušimtį šinai, norėjau su jumis pasidalinti savo patirtimi. Manau, kada ranka palies šešišimtai dvidešimt septintąjį, bus dar kitas požiūris į kardo priežiūrą. Tad einame prie konstruktyvo ir bandome šinai ardyti kartu su jumis, nes kiekvienas iš jūsų tai yra bandęs atlikti ne vieną kartą ir jei atsiras tikslus pastebėjimas priežiūros technikoje, visada prašome pasidalinti patirtimi komentaruose, o ne ieškoti lietuvybės ar dviprasmių sakinių reikšmės ar išvedžiojimų. Kiekvienas esate asmenybės dėl to kardo priežiūra yra kiekvieno individualus priėjimas prie šio reikalo!
Bet prieš pradedant darbą, pasiruoškite reikalingas šinai priežiūros priemones: žirkles, peiliuką, labai smulkaus šveičiamo popieriaus juosteles, skudurėlį, vaško gabalėlį, mažas reples, vandens indą, markerį – rašiklį, kantrybę.
Jei esate po kendo praktikos tai pas jus rankos apsauga tsuba ir tsubadome jau nuimta, tad pradedame nuo tsukagavos:
1. Atlaisviname mazgą esantį prie rankenos, ištraukiame tsuru.
2. Atlaisviname nakajui dirželius.
3. Nuimame sakigava. Viršutinio krepšelio tsuru nebūtina atrišti kasdieninės priežiūros metu, nebent tik tada kai keičiate patį šinai tsuru.
4. Nuimate tsuka.
5. Visas detales išsidėliojate šalia savęs, rankos pasiekiamume.
Laikydamis bambukines listeles taip, kad jos neišsiskirtų:
6. Išimate iš viršutinės dalies sakigumi (dažniausiai tai būna plastikinis kaištis, kuris išlaiko viršutinės šinai dalies bambuko listelių stabilumą).
Leidžiamės link rankenos laikydami ranka visą bambukinę dalį:
7. Rankenos dalies pagrindą su markeriu – rašikliu pažymime skaičiais, kiekvieną iš keturių šinai detalių, pavyzdžiui 1 – 2 – 3 – 4, (dažnai pastebėjau, kad žymimos vidinės bambuko juostelės įvairiais simboliais). Šis žymėjimas reikalingas tam, kad galėtumėte eiliškumu sudėti atgal bambukines detales.
Tada atsargiai išskleidžiame bambukines keturias listeles:
8. Išimame metalinę skardelę čigiri, kuri jungia visas keturias detales.
Kiekvieną iš šių dalių padedame vieną šalia kitos.
Sekantys žingsniai, apžiūrėkite kiekvieną bambukinę dalį atskirai. Aštrius ir atsikišusius kampus aplyginkite šveičiamuoju popieriumi, atplaišas pašalinkite su aštriu peiliuku, atsiradusius nelygumus sušvelninkite vėl šveičiamuoju popieriumi. Su skudurėliu kiekvieną dalį švariai nuvalykite nuo dulkių ir smulkių plaušų. Kiekvieną atskirai apdirbę galite trumpam atsikvėpti…bet einame toliau, vėl imkite po vieną bambukinę listelę ir kiekvienos kampus, kurie liečiasi su kitomis, vaško gabalelio pagalba lengvu judesiu perbraukite. Atrodo pasiruošėte šinai surinkimui. Bet, pirmiau patikrinkite šinai rankeną – tsuka, ar ji nėra įplyšusi, ar pakankamai sausa, ar nesijaučia rankų drėgmės, prieš dedant ant paruoštos rankenos, gerai išdžiovinkite ją, toliau ištiesinkite tsuru, kartu su kamajui. Išvalykite nuo bambuko likučių sakigavos kišenę, na atrodo, kad dabar jau pasiruošėte surinkimui, pradėkime? Tada einame ir kantrybės!

4 atsakymai į “Šinai priežiūra – ardymas”

  1. Laba diena!

    norėčiau pasiteirauti, vidutiniškai kas kiek laiko keičiate nebetinkamus darbui shinajus naujais, treniruojantis įprastiniu, reguliariu režimu?

  2. laba diena,
    labai priklauso nuo zmoniu, kurie dirba su jais. pacioje pradzioje turejome keisti pakankamai daznai, nepaslaptis, kad vienu metu turejome ir toki varianta: vienas zmogus, vienas sinai, viena treniruote. tai buvo skausminga pradzia visiems. dabar aplinka pagerejo, daugelis turi savo, del to ir sinai, reikia maziau. turime sinai, kurie atlaike ir metus, ir dvejus is eiles, turime ir eksponatus, kuriuos noresime paviesinti kaip veteranus, po sunkiu kovu.

  3. su savuoju šinai treniruojuosi antrus metus. puikiai dar laiko, nors nė karto dar nebuvo perrinktas, suteptas (nežinau ar tai gerai), tik odinė rankena (tsukagava) dėl mano apsileidimo/neprisižiūrėjimo baigia perplyšti; bet ir ji dar ilgai laikys, nes kiek „paremontavau“ jos silpnas vietas. o visa kita – tai kol kas jokių plyšių, trūkių, skilimų..

  4. Sveiki,

    Mano senasis Shinai taip pat jau laiko 2 metus ir paverzus, patvarkius dar laikys. Siandien treniruoteje buvau su nauju atsiveztu is Japonijos, jausmas , aisku tikrai kitoks -tvirtas, standus.

Parašykite komentarą