Lietuvos Prezidentė pasveikino Japonijos Imperatorių

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Japonijos Imperatorių Akihito nacionalinės šventės – Jo Imperatoriškosios Didenybės Gimtadienio proga.
Sveikinimo laiške valstybės vadovė teigia, kad simboliška, jog Imperatoriaus Akihito valdymo pradžia Japonijoje beveik sutapo su Lietuvos nepriklausomybės atgavimu. Pastaruosius dvidešimt metų, pasak Prezidentės, Lietuva ir Japonija vis geriau pažino viena kitą, o bendradarbiavimas įgavo vis naujų formų.
„Bendra Lietuvos ir Japonijos ekspertų veikla atkuriant Afganistano Goro provinciją yra puikiausiais dvišalio bendradarbiavimo stiprėjimo įrodymas. Noriu nuoširdžiai padėkoti už Japonijos veiklą Goro provincijoje ir tikiuosi, kad tamprus dvasinis ryšys, kuris sieja Lietuvą ir Japoniją nuo Chiune Sugiharos laikų, taps dar įvairesnis ir labiau suartins mūsų šalis“, – rašo valsybės vadovė.
Prezidentės D. Grybauskaitės įsitikinimu, netgi būdamos per dešimtis tūkstančių kilometrų viena nuo kitos, Lietuvos ir Japonijos valstybės toliau dirbs petys į petį saugodamos taiką, demokratiją ir žmonių gerovę. Šalies vadovė pabrėžė, jog saugumo užtikrinimas, tvarus vystymasis, subalansuotas ekonominis augimas – visa tai įmanoma tik glaudaus tarptautinio bendradarbiavimo dėka.
„Noriu Jus užtikrinti, kad visais įmanomais būdais sieksiu, kad Lietuvos ir Japonijos politiniai, ekonominiai ir kultūriniai ryšiai būtų plėtojami, o mūsų dvišalis bendradarbiavimas prisidėtų prie tarptautinės bendruomenės tikslų įgyvendinimo“, – rašo Prezidentė.
Prezidentės spaudos tarnyba.

Parašykite komentarą