Kodomo – no – hi, vaikų diena Japonijoje

Kyumeikan berniukas

Paskaičiuota, jog penkiolikmečių vaikų skaičius Japonijoje per metus sumažėjo 190 000, ir dabar jų yra 16,94 milijono. Jau dvidešimt devyni metai iš eilės vaikų Japonijoje rekordiškai mažėja. Šalies vidaus ryšių ministro išplatintame pranešime minima, jog vaikai sudaro 13,3 % visų Japonijos gyventojų. Tai- jau trisdešimt šešis metus iš eilės mažėjantis rodiklis, ir jis išlieka žemiausiu visame pasaulyje.
Grupuojant pagal lytį, keturiolikmečių ar jaunesnių berniukų skaičius siekia 8,68 milijono, tuo tarpu mergaičių yra šiek tiek mažiau – 8,26 milijono. Skirstant pagal amžiaus grupes, didžiausia buvo 12-14 metų – 3,56 milijono. 0-2 metų amžiaus vaikų skaičius (3.25 milijono) lenkia 3-5 metų grupę. Šis rodiklis buvo atsigaunančio gimstamumo po 2005 m. ženklas (2005 m. buvo mažiausio gimstamumo metai per visą pokario laikotarpį). Prognozuojama, jog nuo 2009 m. pasireikš mažėjančio gimstamumo tendencija.
Grupuojant rajonais, Okinavos prefektūroje stebimas didžiausias gimstamumo augimas -17.7%, o Akitos prefektūroje- mažiausias -12.2%. Tuo tarpu Tokio prefektūroje- vienintelėje Japonijoje- gimstamumas augo jau nuo ankstesnių metų. Pagal išplatintą Jungtinių Tautų metinę demografinę ataskaitą, tarp 26 JT šalių, kuriose gyvena 40 milijonų gyventojų, Japonijos procentinis gimstamumas išlieka mažiausias.

Šaltinis: BREITBART.

Parašykite komentarą