Kendo Rygoje

Kendo Rygoje
Šeši žmonės plikom pėdom pasveikino Latvijos Kendo salės grindis, dvasia prisidėjo prie bendros praktikos. Mindaugas, Petras, Gia, Aldevinas, Ričardas, Karolis išbandė kitoje kultūroje augintą Kendo. Ir tai yra taip panašu į tai ką praktikuojame mes, Kyumeikan ir Vilniaus Kendo Centre, tačiau kaip ir bet kur kitur disciplina dažnai esti viena, o asmeniniai žmonių interesai, tos disciplinos bei ją praktikuojančių asmenų atžvilgiu, visai kita. Girdėjau daug, tačiau visa kas nebuvo Kiai! buvo nereikalinga. Tiesa, visa kas patirta, bet kokia forma, turi savo vertę, bet taip pat yra patirčių kurios tampa tiesiog sunkumu, bereikalingu minties erzeliu. Kendo yra gyva disciplina pati savyje. Žmogaus didelis paikumas jam suteikia didelią drasą skelbti Kendo pagal savo požiūrį kaip tiesą. Žodis yra galingas kaip ir vanduo. Žmogus vartodamas žodį jaučiasi didelis, tačiau stebint vandenį argi pasakytum, kad jis turi kėslą tapti akmeniu? Kas buvo svarbu o kas ne, šioje kelionėje, gali spręsti kiekvienas gebantis susukti mintį, tačiau daukžodžiauti nėra didelio reikalo besistengiant perteikti tai kas buvo ši kelionė. Turbūt, sakau turbūt, nes kažin kas sukasi bendrakeleivių dušiose, tačiau turbūt galiu tvirtai manyti, jog Kendo neturi tautybės, milijono kalbų ar asmeninių įgeidžių, bet dažnai tai būna perdėm garsiai pamiršta ir tik kartais tyliai prisiminta.

4 atsakymai į “Kendo Rygoje”

 1. Džiugu, kad kolegos po keturių metų periodo pradėjo lankytis ir kituose klubuose. Neabejotina, kad pirmosios patirtys už savo klubo ribų sukelia daug minčių. Todėl man sunkoka vertinti visą šį prasmių kupiną pasažą.
  Apsistočiau tik ties paskutiniu sakiniu.
  Kiek suprantu, sakydami, kad ‘kendo neturi tautybės’, jo jau nebeskirstote į ‘japonišką’ ir ‘nejaponišką’. Taigi, gerbiamas kolega, ar nebūtų tikslinga įdėti pastangų į tai, kad Lietuvos kendo taptų vientisesnis?

 2. Labas vakaras gerb. Dariau. Iškart atsiprašau už nesuprastą tekstą, bet kitaip nesigavo. Tai nebuvo informacinio pobūdžio skaitinys, o tiesiog nuotaikos išreikštos žodžiais kelionės iš rygos metu . Tad nepabuvus Kendo praktikoje Rygoje šis tekstas tirkai gali atrodyti tiesiog menkai suprantamas.
  Dėl skirstymo….mintis buvo šiek tiek kitokia, jums leidus paajškinsiu trumpai: Kendo kaip reiškinys turi savo pagrindus vienodus tiek japonų tiek viso likusio pasaulio Kendo praktikose. Tad pagrindai,Kendo idėja, kaip pirmojo kendokos palikimas, tampa absoliučiais. Nesvarbu kokiu metodu paliekamas yra atvaizdas ant popieriaus lapo, tas pats atvaizdas turės bendrą atvaizdo idėją tarp visų skirtingom technikom atliktų darbų. Šios mokyklos kendokos dėl tik jiem suprantamų priežaščių pasirinko būtent šitą Kendo praktikos metodą. Iš lietuviškojo Kyumeikan padalinio pusės japoniškas ir nejaponiškas Kendo tai nėra pretekstas gradacijai, kokybiškumo lygiui tarp Kyumeikan mokyklos ir kitų Kendo klubų įvardinimui. Tai tiesiog priimtinesnis saves auginimo kelias negu kiti likusieji.
  O kas liečia jūsų pastebėjimą dėl vientisumo…argi bandymas organizuoti visus Lietuvos kendokas bendrom praktikom nėra pats geriausias šitos idėjos bandymo įgyvendinti įrodymas?

 3. Dėl kelionės į Kendo čempionatą, atsakyti, jeigu prireiks, į sekančius komentarus galėsime tik kitą pirmadienį.
  Dėkui, kad skaitote mūsų blogą.

 4. Daugeliui kendokų kendo idėja yra AJKF 1975 m. „Kendo koncepcija“. Jei žinote, ten kendo neskirstomas į „japonišką“ ir „visą kitą“.
  Leiskite pasidomėti, apie kokią kendo idėją rašote Jūs? Juk viskas prasideda nuo pagrindo.

  Nežinau, kas tas „pirmasis kendoka ir koks jo palikimas“, šaltiniai to nemini, bet tiek to… Man visada patiko gilūs, abstraktūs atsakymai.

  Bendros praktikos – puiku. Labai vertiname vadinamąją nevaržybinę „kovų dieną“ – laisvos technikos (jigeiko) davė daug naudos, nepaisant, kad jigeiko – įprasta finalinė kendo praktikos dalis. Beje, jau nuo 2005 metų bet kuris kendoka galėjo prisijungti prie Trijėgos“ klubo, o vėliau – prie bet kurio Lietuvos kendo asociacijos klubo treniruotės. Paprastai tokia praktika dažna – abi pusės džiaugiasi nauja patirtimi. Manyčiau, per sekančius LKA renginius neliksite vien žiūrovais.

  O kol kas linkiu smagaus laisvalaikio Debrecene ir LKA komandos palaikymo.

Parašykite komentarą