Kaune atidaroma japonų menininko Nobu Ogasawara paroda

N.Ogasawara paveikslas

Gegužės 24 dieną, 18 val., Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ atidaroma japonų menininko ir dvasininko Nobu Ogasawara paroda „Į Žemę. Kur Žmogus susitinka su Žmogumi“.

N.Ogasawara, kaip ir Lietuvoje dirbęs Japonijos diplomatas Chiune Sugihara, kilęs iš Gifu prefektūros, esančios vidurio Japonijoje. Menininkas tapo ant rankomis gaminamo popieriaus jau 400 metų jo šeimai priklausančioje budistinėje Joguhi šventykloje, Gifu mieste. Savo darbuose autorius naudoja tradicines japoniškos dailės technikas – kad išgautų specialius efektus, popierių lanksto ar trina.

Menininko parodos rengiamos Japonijoje ir Europoje. Bendradarbiaujant su Japonijos atstovybėmis, menininko darbai buvo eksponuojami Kopenhagoje (2000 m.) ir Berlyne (2002 m.).

Gegužės 25 dieną, pirmą kartą viešėdamas Lietuvoje, savo kūrybos technikas N.Ogasawara pristatys VDU menų galerijoje „101“. 18 val. čia vyks svečio organizuotos kūrybinės dirbtuvės. Be to, norintys artimiau susipažinti su Japonijos kultūra, birželio 2 dieną, 12 val. ir 18 val., galės sudalyvauti galerijoje vyksiančioje arbatos gėrimo ceremonijoje.

Paroda organizuojama kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje, minint Sugiharos muziejaus Lietuvoje veiklos dešimtmetį. Chiune Sugihara – Japonijos diplomatas Lietuvoje, antrojo pasaulinio karo metais, nacių persekiojimo laikotarpiu, žydams išdavęs apie 6000 slaptų vizų, leidusių jiems per Lietuvą vykti į Japoniją ir taip suteikusių galimybę išsigelbėti.

N.Ogasawara ekspozicija VDU menų galerijoje „101“ veiks iki birželio 5 dienos.

Šaltinis: 15min.lt

Parašykite komentarą