Kakidzome Kaune

Kaligrafija išgrynina mintis ir nuotaikas…
Tušo gaminimas iš pirmo žvilgsnio atrodo monotoniškas. Vanduo sąveikoje su pelėnų ir sakų suakmenėjusia mase sugeba išgauti ne tik juodą spalvą, bet ir kvapą, kuris primena sąmanas miške. Judesiai tampa dar labiau koncentruoti, išgirdus istorijas apie senųjų meistrų darbo patirtį. Yra kas pasiruošia tušą per penkiolika minučių, kai kas trina akmenį jau antrą valandą.
Pagrindinės aštuonios linijos suvedamos į vieną hieroglifą – amžinybė. Kiekvienas išbandęs sujungti jas, supranta, kiek reikia praleisti laiko prie šio užsiėmimo. Bandome, bandome, bandome. Kiek popieriaus ir tušo buvo sunaudota išgauti linijas, kurios bent kiek būtų panašios į Gabijos parodytą pavyzdį, jau nefiksuojame. Japoniškas laikraštis puikiai tinka mūsų darbo pradžiai.
Atėjo laikas savo tikslą fiksuoti, sudėti mintyse hieroglifus ir vienu įkvėpimu parašyti juos ant ryžių poieriaus. Pirmas kartas – netinka, antras, taip pat, na o apie trečią pagalvosiu. Galima dar kartą pabandyti? Taip, bandome…Ir dar bus galimybė ketvirtadienį. Kontaktus turite.

kaligrafija

Parašykite komentarą