Fotografijų paroda Vilniuje

Gyvenimas suteikė progų išbandyti nemažai užsiėmimų, kol atradau kažkurią savęs dalį fotografijoje. Nežinau ar metai ką nors sako apie patirtį, bet fotografuoju jau apie dešimtmetį, o mano mėgstamiausios fotografijų temos – reportažai. Mindaugas Armonavičius.
Kaip gimė mintis padaryti savo darbų paroda apie Japoniją? Reikia pabandyti grįžti mintimis į Japoniją. Į pradžių pradžią, kada vieną dieną nusileidžia Tokijo oro uoste vienuolikos lietuvių desantas, kurio didžiąjai daugumai tai buvo pirmoji kelionė į Tekančios saulės šalį. Išlipus iš lėktuvo, užuodžiu, kad oras turi kažkokį  kitą kvapą , kurio nemoku aprašyti ar nupasakoti, tačiau tame kažkas yra… Praėjus pasų patikrinimą, laukia autobusas, važiuojame į Tokijo centrą. Mus pasitinka japonai su lietuviškomis trispalvėmis ir tikrai su nuoširdžiomis, visiškai ne europietiškomis šypsenomis. Mes atvykstame į Tokijo Kyumeikan kendo mokyklą. Mus pasitinka Kubo Sensėjus. Apsikeitimas dovanėlėmis ir padėkos nusilenkimų serijos. O mes sustingę stovime ir bandome suprasti kodėl. Po kelių viešnagės dienų, pats įpranti kiekvieną kartą linktelėti ir tai tampa taip natūralu ir paprasta. Ir daug kas šioje šalyje atrodė artima ir miela. Sunku paaiškinti tą jausmą, kai išėjus į gatvę, pasijunti lyg esi namie.
Tai buvo pirma šalis, iš kurios man nesinorėjo namo. Turbūt taip pasakojant būtų galima prirašyti daug, bet trumpai galiu pasakyti, kad šiose nuotraukose  kiekvienas pamatys tai, ką norės pamatyti, o aš pabandžiau  parodyti tikrąją Japoniją, į kurią norisi man grįžti ir grįžti. Gal todėl, grįžus į Lietuvą ir turint tikrai nemažą kiekį nuotraukų iš kelionės, gimė mintis tuo pasidalint su visais. 
Dar paminėjau žodį ,,kendo“ ir nuotraukose matysite keletą akimirkų iš kendo treniruočių. Tai labai, labai išskirtinis užsiėmimas, kurio pradžia siekia samurajų laikus. Tai daugiau negu sportas, todėl siūlyčiau, radus progą kievienam tai išbandyti. Gyvenime reikia daug ką išbandyti, nes per trumpas gyvenimas, kad stoveti ir laukti.
Kviečiame apsilankyti visus Vilniuje, Mindaugo fotografijų parodoje, kuri veiks nuo lapkričio 17 dienos iki kitų metų sausio 4 dienos. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, Arklių g. 18, III rūmuose, 2 aukšte.

Parašykite komentarą