Šokis su kardu

Mūsų bičiuliai iš Japonistikos centro Kaune, organizuoja korėjietiškos muzikos ir šokių koncertą. Tai pirmasis ir vienintelis korėjietiškos muzikos koncertas Lietuvoje, atliekamas garsaus kolektyvo Jongnam Jesuldan, atvykusio iš senosios Korėjos sostinės. Jo metu žiūrovai susipažins su labai spalvinga ir nuotaikinga šio Korėjos meno įvairove: bus atliekamas tūkstantmetę istoriją turintis gervių šokis hakčum, kardų šokis geommu, vėduoklių šokis bučečum. Taip pat bus vaidinamas kaukių spektaklis.
Daugiau apie korėjietišką kardų šokį. Geommu žodis turi dvi kinų raides: geom (剑) kaip kardas, o mu (舞) kaip šokiai. Šį šokį atlieka moterys dėvinčios kaukes, tradicinius korėjiečių rūbus chima (sijonas) ir jeogori (švarkas). Kostiumas tradiciškais yra mėlynos, raudonos, geltonos, žalios ir juodos spalvos. Šokėjos naudoja korėjiečių kardus kai. Šokančių grupę sudaro šešios arba aštuonios šokėjos.
Prisidedame prie Japonistikos centro kvietimo į tradicinės korėjiečių muzikos ir šokio koncertą, kuris vyks liepos 26 d., 18:00 val. VDU didžiojoje salėje, Kaune (S. Daukanto g. 28).
Šoka korėjietės, lifeinkorea.com

6 atsakymai į “Šokis su kardu”

  1. o kur bilietus galima įsigyti į šį koncertą?

  2. labai gera koncertas buvo. Gaila tik, kad šokio su kardais nebuvo.didelis Ačiū Ričardui už čia įdėtą informaciją.

  3. Taip, labai geras koncertas. Salė „lūžo“ nuo žiūrovų. Gal ir todėl, kad renginys buvo nemokamas. Autentiška, jokių šou elementų ( priešingybė, ką dažnai tenka matyti svečiuojantis užsienio šalyse, kai viešbučiai ar ekskursijų organizatoriai siūlo pramogas turistams). Pamatę koncertą, kai kas užsimanė aplankyti į Korėją:).

  4. iš tikrųjų kilo mintis aplankyti tą tolimą kraštą, P.Korėją, po to koncerto :-). Kiek žinau, ten aukštame lygyje išsilaikęs tradicinis Menas (folkloras, skulptūra, grafika, juvelyrika, įvairūs rankdarbystės amatai ir t.t.). Pas juos įdomi autentika išlikusi. Manau verta būt nuvažiuoti jos pamatyti.

    Kiek girdėjau, kitą sekmadienį (berods) bus baigiamasis tradicinės korėjiečių muzikos ir šokio koncertas.

  5. Panašu , kad autentikos šioje šalyje išliko nemažai. Kiek teko bendrauti su partneriais is P. Korejos ( Londone WTM 2009)- tai dar neatrasta masinio turizmo vieta. Ir ačiū Dievui.

Parašykite komentarą