Nugaros skausmai

Daugelis praktikuojančių kendo susiduria su nugaros skausmais. Vieni tai gretina su senomis traumomis, kiti atsiradusius skausmus sieja su savo kendo užsimėmimų pradžia, treti palaiko ir pirmus, ir antrus. Paėmus plačiau, nugaros skausmai mūsų dienų „dovana“ žmogui, sėdimas gyvenimo būdas, netaisyklinga mityba, didelis psichologinis krūvis. Didžiausia problema, per didelis krūvis raumenims: viršsvoris, aktyvaus judėjimo nebuvimas, nusilpę pilvo, nugaros ir kaklo raumenys.
Visa ko pagrindas yra žmogaus stuburas, jį supantys ir jungiantys raumenys, raiščiai ir nerviniai siūlai kurie atsako už Jūsų visų stabilumą tiek fizinį, tiek ir emocinį. Už stuburo gebėjimą būti paslankiu, esame dėkingi savo 33 kaulams – slanksteliams, kuriuos tarpusavyje jungia diskai. Jei jie bus išdilę nuo didelės trinties krūvio metu ir apaugę antikūniais, pirmuosius skausmus turėtumėte pajusti jau dabar. Bet tinkama profilaktika atitolina šį jausmą. Taip pat reikia žinoti, kad stuburas turi keturis išlenkimus. Pirmasis kaklo išlenkimas, antras – krūtinės, trečiasis juosmens, ketvirtas dubens išlenkimas, likusi dalis uodegikaulis, kuris kalbama, kad buvusi žmogaus uodegos dalis prieš mūsų atminties pradžią.
Stuburas savo išlenkimais sugeba amortizuoti visus į kūną siunčiamus smūgius, ar tai būtų stiprus men ar fumikomi. Dėl šių priežasčių nors viena silpna grandis stuburo aplinkoje, iš karto signalas duodamas į nervinę sistemą apie silpną vieta.
Taip pat didelė įtaka stuburo veiklai yra poilsis ir miegas. Visi gyvena ne vienodai ilgai, dėl to paimkime paros laiką. Išsimiegoti turime nuo 5 iki 7 valandų ir tarkime Jūs miegate tiek kiek priklauso. Žiūrime ką turime: minkšta lova – nenatūraliai stuburas išsilenkia per daug ir raumuo bei raiščiai visą naktį įtampoje, per didelė pagalvė – kaklo raumenys su raiščiais vėl visą naktį įtempto budėjimo režime. Daugiau ir plačiau apie kiekvieną iš šių veiksnių, sekantį trečiadienį.
Štai kelios priežastys kurios atveda skausmus iki kendo praktikos pradžios. Išvengti jų, reikia pradėti pažinti save, įsiklausyti ką sako kūnas, aktyviau pradėti gyventi nuo šiandien. Jau gryžote po darbo? Gal į kiemą?…Ketvirtadienį kendo praktika.

Vienas atsakymas į “Nugaros skausmai”

  1. nesutiksiu su teiginiu, kad nugaros skausmai atsiranda del Kendo. Pas mane patį tos problemos senos ir man puikiai žinomos, tiksliau žinau priežąstis dėl ko ir iš kur tie skausmai (bent jau pas mane) atsiranda. O Kendo kaip tik padeda išvengti tų stuburo/nugaros problemų; bet su viena sąlyga, kad visi pratimai ir judesiai daromi taisyklingai.

    Kaip stuburo reabilitacijai geriausia aktyvu sporta daktarai siulo plaukima. Po jo galetu eiti ir Kendo (bet vel pasikartosiu – butina salyga, kad visi pratimai atliekami taisyklingai). nes cia ypac svarbu išlaikyti taisyklinga laikyseną.. tai tiek pradziai 🙂

Parašykite komentarą