Naujas mūsų mokyklos puslapis

Kyumeikan Kendo mokykla Lietuvoje atverčia savo naują veiklos puslapį. Kauno pradinėse mokyklose pradedame įgyvendinti 40 valandų mokymų ciklą skirtą ugdyti vaiko savęs kaip asmenybės bei visuomenės nario sąmoningumą per Kendo vertybes, stiprinant vaikų fizinius gebėjimus: greitumą, šoklumą, ištvermę, reakciją, koordinaciją. Vieną kartą savaitėje įprasta fizinio lavinimo pamoka keičiamą į Kendo praktiką. Kendo kovos menas Japonijoje nuo 1924 metų yra privalomas visose mokyklose.
Pimąją estafetės lazdelę perėmė Kauno Vėtrungės pradinė mokykla. Rugsėjo 26 dieną klasės jau žengė pirmuosius žingsnelius Kendo kovos meno keliu. Sekanti, Kauno Panemunės pradinė mokykla, kurioje jau šią savaitę prasidės Kendo užsiėmimai. Dar sekančias lazdeles perims kitos Kauno miesto mokyklos. Ateinančius mėnesius tokie pat Kendo užsiėmimai vyks ir Vilniaus mokyklose.
Kyumeikan Kendo mokyklos Tokijuje vadovas Kubo Sensei, su dideliu džiaugsmu sutiko šią naujieną. Apie tai informavo Tokijo Kendo federaciją taip pat ir Japonijos Kendo mokyklų federacijos prezidentą Nakamura Sensei apie Kyumeikan Kendo mokyklos vykdomą veiklą Lietuvoje.
Tai pirmas atvejis Lietuvoje, gal net ir Europoje, kada Kendo ateina į švietimo sistemą kaip galimybė padėti vaikams tapti stipriais ir atsakingais už save ir savo aplinką. Kyumeikan Kendo mokykla Japonijoje buvo įkurta būtent šiuo tikslu, padėti pokario vaikams atsitiesti ir tapti stipriais kaip jų tėvai, seneliai ir protėviai.

1970 metai, Tokijo Kyumeikan Kendo mokykla

Parašykite komentarą