Muzika ir Kendo

Ar Kendo turi panašumų su muzika? Atsakymą suradome „Garso koryje“ kartu su Dariumi besiklausantis Andriaus įrašyto vandens garso, taip vandens, upėje esančios srovės.
Keturi kirčiai – keturios stygos, vienas strykas – vienas kardas, ritmas – ritmas, judėjimas – judėjimas, dvasia – dvasia. Kaip pavyzdį paėmėm violončele, instrumentą kurio garsas gilus, kurį galima sulyginti ir su pučiamuoju instrumentu valtorne, beje šis instrumentas taip pat turi tik keturis klavišus. Ekstremalas.lt naujienos komentaras palietė Kendo, kaip kovos meną turinčią ribotą techniką. Čia galėtų būti geras palyginimas, kaip žmogus turėdamas keturias stygas sugeba išgauti garsą, kuris turi tiek atspalvių, kaip žmogus su keturiais kirčiai gali atlaikyti ne vieną kovą?
Muzika – garsas – Kendo. Kas sieja dar? Garsas, norint išgauti lygų, sodrų ir gilų garsą, reikia daug dirbti ir ne vienerius metus lavinti jį, stebėti savo kvėpavimą, laikyseną, nusiteikimą, mintis. Kirtis men, kiek reikia sudėti į vieną kirtį? Laikyseną, kvėpavimą, mintis, nusiteikimą, dvasią. Ir kam? Kad atlikti kūrinį ir gauti diplomą ar atlyginimą? Kad atlikti vieną kirtį ir gauti tašką ir vietą? Ar, kad lavinti save ir savo pojūčius aplinkai? Mes manome, kad viskam savas laikas, kiekvienas turime pereiti per savus filtrus. Pirmadienis, Kendo praktika įprastu laiku.

2 atsakymai į “Muzika ir Kendo”

  1. Iš tikrųjų nesutikčiau, kad kendo ir muzika yra panašūs dalykai. Vienas kendoka man yra pasakęs, kad tam tikri dalykai kitose sferose, įskaitant muziką, turi kažkokių sąsajų su kendo ir lavindamas vieną, kendoka gali pagerinti ir savo kardo valdymo meną, tačiau labai daug veiklų turi tokių panašumų, ypatingai menų sferoje (jei nepamiršim, kad apart kovos, tai yra ir menas), tačiau muzika ir kendo turi skirtumų ir vienas esminių, manau, yra ekspresija. Muzikoje, žmogus atskleidžia savo jausmus, parodo, randa savą stilių, atskleidžia sielą, o kendo, manau, yra atvirkščiai – ten reikia užgniaužti emociją, atspindėti priešininką, saviraiška trukdo. Kitaip tariant, esybė šių dviejų dalykų iš principo yra skirtinga. Na, o ką jūs rašėte, taip, sutikčiau – techniniu požiūriu panašumų yra.

  2. nesutikčiau, kad Kendo turi ribotą techniką. Tik iš pirmo žvilgsnio taip gali pasirodyti.

    o ryšys Muzika – Kendo iš tiesų galimas. Kaip ir individualumas. Kad toks ryšys negalimas gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio.

Parašykite komentarą