Mintis šiai dienai

DSC06877

Ar kada kilo tokia mintis, jog tai kaip mes vienai ar kitai dienai suteikiame didesnę reikšmę, negu visom kitom dėl kokios nors priežasties, yra keistas reiškinys? Mamos diena, tėvo diena, žemės diena, vaikų diena…valio! socialiai patogiai susiklostė, kad turime vieną dieną išskirtinę kažkam paskirtą ir ta dieną jau galime atsidėti ta kryptimi. Bet ar neteisingiau būtų ištisus metus praktikuoti tokį pat dėmesį? Sakot vargina, nėra tam laiko…dievaži, bet argi tėvai ar vaikai bent dienai nustoja būti tuo kuo esa? Ar žemė bent akimirkai nustoja žmogų globojus?
Turbūt pasaulyje yra apstu žmonių, kuriems kiekviena diena yra tiek pat verta kiek ir praėjusi tiek pat kiek ir būsima. Bet daug daug..masiškai daugiau žmonių paklūsta laikrodžio nurodomam skaičiui kaip viso ko matui.  Kol nemiegu reikia suspėti atlikti tai kas reikia ir tai ko reikalaujama, kol miegu reikia spėti išsimiegoti, kad vėl galėčiau bandyti suspėti atlikti tai kas paskirta. Atrodytų, jog kažkur, mano šešėlyje, slepiasi sekundantas, kuris tik ir laukia kol praeis  tam momentui skirtas laiko vienetas ir jis galės spragtelėti savo laikmačio mygtuką, taip mane amžiams amžiniesiems atkirsdamas nuo neatliktų  veiksmų. Be abejo, laikas yra per daug svarbus išradimas, kad aš taip imčiau ir jį  visiškai sumenkint. Patogu gyventi laiku, ne per vėlai ir ne per anksti.
Žemė – tai vieta kur aš ir tu atsiradome, iš kurios atsiradome ir į kurią grįšime. O kol kas nepamirškime nė akimirkai  tai kas mus daro žmonėmis.

Vienas atsakymas į “Mintis šiai dienai”

  1. Taip, yra amžinų dalykų, tik mes, žmonės, dažnai tai pamirštame, nes netobuli esame. Todėl manau, kad tos dienos, skirtos prisiminti ar pagerbti kokius tai įvykius ar asmenis, o gal aplamai priminti apie svarbias bendražmogiškas vertybes,- gera proga sustoti ir susimąstyti. Nesiginčiju, gerai praktikuoti tai kiekvieną dieną, bet ar visiems taip jau išeina? Motinos diena, manau, labai svarbi pačiai motinai ar moteriai. Ne ta prasme, kad ją pasveikintų, bet kad ji pati galėtų įvertinti savo- motinos- vaidmenį ir pašaukimą. Gal būt suvokti, ko nori iš tikrųjų, kas jai yra svarbiausia. Keistis ir tobulėti niekada ne vėlu, ir manau kad tos dienos pašaukia net ir su jomis nesusijusius.

Parašykite komentarą