Ketvirtoji kelionės diena

Kuo ji išsiskyrė iš kitų? Gal tuo, kad dar iš arčiau susipažinome kas yra dėmesingumas, žmogus – žmogui, mašina – žmogui, inventorius – žmogui. Dienos pažintį pradėjome nuo „Toyota“ automobilių namų. Pastatas tikrai didelis, bet viduje šilta ne nuo puikiai veikiančios rekuperacinės sistemos, o nuo to kaip žmonės sutinka žmones. Automobiliai gražūs, dideli, maži, greiti, ekonomiški, bet svarbiausia, kad jie pritaikyti kiekvienam pagal poreikius. Vienas turi vieną privalumą, kitas kitą ir kiekvieną mes renkamės individualiai. Kaip tai gerai atspindi filosofiją, priimk artimą tokį koks jis yra. Centre yra viskas, kas skirta žmogaus ir technikos artimai draugystei. Vairavimo simuliatoriai judantys pagal pasirinktą kelią, variklių darbo stendai, kurie supažindina su skirtumais tarp hibridinio ir tradicinio variklio. Išbandyti, paliesti, fotografuoti, domėtis galima viskuo, visada šalia atsiras besišypsantis žmogus, kuris tau patars, jei konsultantas tikslaus atsakymo neturi palydi prie savo kolegos, kuris pasitinka pasiruošusiu padėti žvilgsniu. Čia keliaujantis ras sau reikalingą automobilį, taupantis susipažins su naujausiu modeliu, pasirinkote miegamą mašiną, rasite ir tokią, o norintis ekskliuzyvo ir turintis pakankamai pinigų, galės įsigyti ir pokario metų automobilį.  Smagu buvo pastebėti, jog fortepijonas, kaip klasikos simbolis, stovi šalia technikos naujovių, simbolis kaip sena galima suderinama su nauja. Labai didelis dėmesys kuriant automobilius skiriamas vaikams. Montuojamos saugiausios sėdynės, automobiliai pritaikyti mažylių kelionių džiaugsmams ir rūpesčiams.  Visa tai ekonomikos ekspertai pavadintų tobulu marketingu, bet kai savo akimis matai santykį tarp automobilio ir žmogaus šie formalūs pavadinimai dingsta.
Toks pat nuoširdumas ir dėmesys mus sužavėjo Kendo parduotuvėje. Išsirinkome kardus, pridavėme pirštines remontui, peržiūrėjus jų būklę ateina atsakymas – padarysiu po dešimt dienų… Jau mintyse ir bazinę techniką atliekame….kovos? Liko susitaikyti ir su šia mintimi, kad ir kovos bus be jų. Meistras pralaukęs tylėjimo pauzę, sako: „gerai, ketvirtadienį 12.00 val.“ Dabar galite paklausti kur tas dėmesys? Įėjus į parduotuvę, joje esantys žmonės iš karto sveikinasi, vienas kitam lenkiasi, lenkiamės ir mes, amžiaus ir patirties skirtumas didžiulis, bet jie nuolankūs ir paslaugūs, bei dėmesingi. Jei tau trūksta informacijos, parodys kur ją rasti, jei nerasi pats, padės surasti ir stovės netoliese, kol parodysi, kad jau viskas tvarkoje.
Visuose pavyzdžiuose kaip ir Kendo praktikoje. Pagarba ir dėmesys savo priešininkui, nes jis skiria laiko tau, ateidamas į praktiką, atitraukdamas save nuo šeimos, artimų bičiulių. Jis skiria laiko man, kad aš galėčiau tobulėti kartu su juo, atlikti veiksmą kas kartą vis geriau ir geriau. Po praktikos, seka visai kitas bendravimas, buvę nesusipratimai nyksta, o pats švaresnėmis mintimis gali pradėti laukti ateinančios dienos. Taigi šios dienos didžiausias įspūdis, tai dėmesys aplinkai, technikai, inventoriui ir žmogui.
Meistras savo darbo vietoje

Parašykite komentarą