Kendo praktika Klaipėdoje

Turėk aprangą ir inventorių, kendo Lietuvoje gali praktikuoti Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje. Esi užimtas žmogus, daug važinėji, tai puiki proga išbandyti save skirtingose dodžo. Galime pradėti pokalbį ir taip.
Vietos visada atsiras automobilio bagažinėje arba autobuse, susidėti kardus ir šarvus. Jei situacija kiek kita, pasiskambinti tereikia žmonėms, kurie praktikuoja kendo jie tikrai ras šiai situacijai sprendimus, duos naudotis dodžo turimu inventoriumi. Jūs tik susisiekite, parodykite iniciatyvą.
Čia prasideda bendrumo jausmas kuris jungia skirtingus žmones. Kendo dodžo sutiksite valstybės tarnautojus, geriausius mūsų krašto it specialistus, fotografus, medikus, teisininkus, pedagogus, verslininkus, studentus ir moksleivius. Visi tuo metu netenka savo pareigybių, jie tampa savo padėties šeimininkais, laikomas kardas rankose parodo žmogaus tuometinę būseną, stovėsena – gyvenimo aplinką, kova – sprendimus kuriuos kiekvieną dieną priima šis žmogus. Ir tai mato kiekvienas ir stengiasi taisyti klaidas, tobulinti savo įgūdžius. Šis procesas nesibaigia vien dodžo, mintys, kurios susitelkia galvoje praktikos metu, išlieka ir vystosi, susipindamos su profesine bei asmenine veikla. O toliau prasideda pats įdomumas, žmogus pradeda keistis.
Bendruomenės, kuri praktikuoja kendo, svarbiausias bruožas – vientisumas. Jei bendruomenė stipri, ji išlaiko savo stilių, kuris nekinta kardinaliai po kiekvieno seminaro. Klausimai apie skirtumus būdingi, bet jie išlieka tik klausimais su atsakymais, visa kita paliekama praktiniams veiksniams.
Po praktikos su Klaipėdos kendo klubo nariais, jautėsi visi požymiai, kad apsikeitimas žiniomis yra būtinas kiekvienam, kuris praktikuoja šį kovos meną, kad sustiprinti savo tiesas. Uostamiestyje žmonės atviri ir geranoriški, su begaliniu pažinimo noru. Tai yra sveikintina. Mes taip pat atviri kiekvienam, kurie bendrauja su mumis, todėl, kad kendo neturi sienų.
Dėkoju Alanui, Ryčui, Artūrui, Mindaugui, Mariui, Gerdai, Martynui, Mindaugo dūkrelei už man suteiktas pamokas.
Sekantis bendras susitikimas jau didesniame rate žmonių, birželio 16 dieną Kaune, bendroje Kendo praktikoje.
Ričardas Žilaitis
Kendo praktika Klaipėdoje