Kaip pradėti sportuoti

Kiekvienas kuris nori pradėti judėti sporto salėje ar tai lauke, susiduria su dideliais sunkumais. Kaip įveikti pagundas, kurios trukdo pradėti sportuoti.
Išvardinsiu mano manymu pagrindines: pradėsiu nuo kitos savaitės, pirmadienio, neturiu aprangos, inventoriaus, nespėjau užbaigti darbų, reikia nuvežti vaikus, verslo susitikimas, namai, sodyba, savaitgalis, kamščiai gatvėse, nėra kur pastatyti automobilio, kompiuteris, internetas ir t.t.
Beje daugelis sako, kad anksčiau, tai buvo viskas kitaip. Taip, kitaip, nes mes neturėjome tokio plataus veiklos ir pramogų pasirinkimo. Įdomu kiek mes keistumėmės jei prieš 30 metų turėtume viską ką turi mūsų jaunimas dabar, būtume tikriausia tokie patys kaip ir su panašiomis problemomis. Kur gali būti sprendimas?
Bandykite viską, visus fizinius užsiėmimus: komandinius sporto žaidimus, ieškokite savęs individualiuose užsiėmimuose. Radote, einame toliau.
Dabar raskite trenerį! Čia pats sudėtingiausias ir atsakingiausias momentas, kuris nulems Jūsų geriausiais pasiektą rezultatą. Jis turi tapti Jūsų mokytoju, kuris padės įveikti visus sunkumus, pagundas ir prisidės prie Jūsų gerovės.
Suburkite bendruomenę, kolegas darbe, šeimos narius, kurie taip pat išbandytų Jūsų veiklą, matytų kuo Jūs gyvenate. Artimųjų palaikymas yra pats svarbiausias veiksnys pasiekti rezultatui.
Pasistatykite sau tikslą, kurį norite pasiekti. Gal dalyvauti varžybose, tapti treneriu, sveikai jaustis, koreguoti kūno poreikius. Tikslų yra begalės, nes tai kas skaitote šias eilutes ieškote sprendimų.
Fiksuokite savo pasiekimus, dalinkitės su kitais, siekite daugiau, kelkite didesnius reikalavimus. Bet čia jau sekantys žingsniai, kurie reikalingi bus Jūsų kelyje.
Perskaitęs „Delfi“ kvietimą pasidalinti mintimis apie sportą, nutariau nelikti abejingas.
Esu Ričardas Žilaitis užsiminėju sportu daugiau nei 30 metų, daugiausiai laiko praleidau gilindamasis į kovinį sportą ir kovos menu. Būdamas vaikas, labai norėjau tapti stipriu, mokėti pastovėti už save ir savo mintis. Sutikau Trenerį Marių Misiūną, kuris mane ne tik išmokė kovoti, būti tvirtu, bet ir davė pirmuosius pamatus mano gyvenimui. Toliau treniravausi ir tapau treneriu. Dirbau ir dirbu su vaikais, jaunimu ir suaugusiais daugiau nei dvidešimt metų. Kiekvienais metais vykstu kelti kvalifikacijos į Japoniją. Praktikuoju kovos meną kendo, senosios Japonijos kovos meną su kardais.
Japonijoje sutikau kitą mokytoją Akira Kubo Sensei, jis man parodė, kad fizinė jėga nėra aukščiau už vidinę jėga, kad amžius nėra ribą veiksmams. Kyumeikan kendo dodžo Tokijuje, kur aš mokinuosi susirenka japonai, kurių amžius siekia virš 85 metus. Šie žmonės tvirtai laiko kardą rankose ir sugeba laimėti prieš tokius kaip mes, kurie nesugeba susitvarkyti su savo ego.
Kodėl kovos menas kendo. Jis padeda koncentruoti veiksmus, ties iškeltu uždaviniu. Kaip pavyzdžiu imsime vienas kirtis, viena menama mirtis. Antrojo pasirinkimo gali ir nebūti. Svarbu padaryti teisingą ir atsakingą vieną sprendimą. Jį padaryti reikia būti ne tik fiziškai bet ir morališkai tvirtu, turi turėti švarias mintis, kurios nemaišytų tavo tiesiems veiksmams. Tam pasiekti reikia laiko formuojant kūną, mintis, gyvenimo aplinką.
Bet grįžkime prie Jūsų. Užsiminėti sportu galite visi ir visur. Belieka tik turėti žinių kurias gausite iš Trenerio. Būkite laisvi mintimis ir darykite tai, kas Jums patinka. Receptus turite kelis, išbandykite ir pirmyn!