Judantis kardas

Sustojimas - delsimo vieta

Tęsiame Takuanos Soho knygos mintis į lietuvių kalbą išverstą Algirdo.
Delsimo vieta, kur sustoja protas. Budizmo praktikoje yra penkiasdešimt dvi stadijos, 52-oji vieta kur sustoja protas vadinama delsimo vieta. Delsimas rodo sustojimą, o sustojimas reiškia, kad protą sulaiko kažkas, kas gali būti bet kas.
Kai pastebi savęs link judantį kardą, pradedi galvoti kaip pasitikti kardą, protas sustos ties kardu toje vietoje, kur būsi nukirsdintas savo priešininko. Tai yra sustojimas.
Net jei matai link savęs judantį kardą ir jis nesulaiko tavo proto, tu sugebi suprasti  kardo ritmą ir negalvoti kaip nukirsti priešą, tai nelieka nei minčių, nei nuosprendžių.
Tu prišoki ir ištrauki kardą iš savo priešininko rankų. Kardas kuris turėjo tave nugalėti, tampa tavo kardu ir kardu kuris nukirsdina tavo priešą.
Jei sutelksi protą priešais savo priešininką, jis persisunks juo. Nelaikyte proto viduje. Protas saugomas viduje tik mokymosi pradžioje, kai esi tik pradedantysis.
Protas gali būti perimtas kardo. Jei sutelki protą su dvikovos ritmu, jis taip pat gali jį perimti. Jei jį perkeli į savo kardą, tavo protą gali perimti tavo paties kardas. Protui sustojus, kokioj nors vietoj, tampi tuščiu kiautu.
Tikrai prisiminsite buvęs tokiose situacijose.

Parašykite komentarą