II dalis, tu Kendo ar Jis tave

Pirmoji Arnoldo minčių dalis iškėlė keliatą pastebėjimų, gero skaitymo toliau…Turiu dar pastebėti, kad Kendo nesibaigia tik dojo (sporto salės) aikštelėje. Kendo visada yra su tavimi, nesvarbu kur bebūtum. Nes Kendo lavina ne tik kūną ir jo refleksus, bet lavina, o tai ir yra svarbiausia, pačią kendokos asmenybę. Bet tai, manau, labai priklauso nuo jo asmeninio supratimo ir suvokimo apie Kendo. Jei žmogus supranta, kad užsiiminėdamas Kendo lavinasi kaip asmenybė, tai jis ir tobulės kaip asmenybė; jei žmogus galvoja, kad lavinasi jo koviniai, fiziniai įgūdžiai, tai jis ir jaus jų progresavimą ar regresavimą, priklausomai nuo to kaip intensyviai ir reguliariai tuo užsiiminėja. Galimas ir toks variantas, kai žmogus užsiiminėdamas Kendo nori tobulėti ir kaip žmogus, ir kaip kovotojas (sportininkas); tai yra jis turi suvokimą ir supratimą tiek apie vidinį, tiek apie išorinį Kendo poveikį jam, kaip žmogui.
Tikriausiai yra ir daugiau priežasčių kodėl žmonės nori užsiiminėti Kendo. Bet be vidinio, asmeninio suvokimo ir svarbiausia, supratimo apie Kendo Esmę, juo niekada nesusidomėsi ir niekada nesuprasi šio tolimojo Japonijos kovos meno, kuris, kaip minėjau, yra ne tik kova su priešininku, bet ir su pačiu savimi. Gal todėl Lietuvoje tarp tiek daug Kendo išbandžiusiųjų tiek mažai pasilieka ir pasirenka šį Kelią.
Kendo nesinori vadinti sportu; tai greičiau savęs pažinimas per kardo įvaldymo meną. Todėl visur ir sakau, kad Kendo užsiiminėjama, praktikuojama, o ne sportuojama. Žmonės dažnai nesupranta ar net nepabando įžvelgti Kendo Esmės, turbūt todėl taip dažnai ir nusigręžia nuo šio kovos meno visiems laikams. O suprasti, ar Kendo skirtas Tau, tereikia tik poros sekundžių. Nes Kendo visur ir visada sprendimai priimami žaibišku greičiu. Ir kartais būna labai sunku pasakyti, kas ką pasirenka: tu Kendo ar Jis tave

3 atsakymai į “II dalis, tu Kendo ar Jis tave”

  1. Sensėjus: „Nori sužinoti didžiausią kendo paslaptį?“
    Mokinys: Žinoma!
    Sensėjus: Gerai sutark su žmona.
    Mokinys: ???
    Sensėjus: Jei sutarsi – galėsi be rūpesčių išeiti iš namų, atvykti į dojo, treniruotis, treniruotėse atsipalaiduoti ir daug pasieksi….

  2. „Gal todėl Lietuvoje tarp tiek daug Kendo išbandžiusiųjų tiek mažai pasilieka ir pasirenka šį Kelią.“

    -Lietuviai ne išskirtiniai. Panaši situacija ir kendo klubuose užsienyje. Apibendrintais duomenimis, iš dešimties atėjusių pasilieka maždaug pora. Tai normalu: juk pasaulis ties kendo nesusiveda – jame daug įdomių aktyvumo rūšių.

    -Šaunu, kad atsirado ir tarpinė kategorija tarp „dvasingųjų“ ir „sportininkų“. 🙂 Nes, pavyzdžiui, be jos būtų sunku „suklasifikuoti“, kas yra, pvz., Naoki Eiga 😀
    Šiaip rytų tradicijoje kūnas ir siela nėra priešpastatomi, kaip tai įprasta vakarų kultūroje, ką ir reikėjo įrodyti..

  3. Kartais zmones nori tik pajudeti.Kaip judejimo forma renkasi KENDO.Suprate forma, kada reikia, ja ir naudojasi.Renkas sau tinkama aplinka, treniruociu draugus.Jiems nera svarbus zodziai ,ilgiau, greiciau,geriau.Jie tartum skrenda.Pabandes sumazinti tempa , atmetes pasipriesinima, pavedes judesiu kontrole samonei ,zmogus ,atranda savyje kendo.Dabar jam svarbu matyti.Zmones nepabega ,jie renkasi.Gera zinoti kad pazysti raides.Tikiesi ,gal bus ir man lemta ,skristi su temides kardu.Kendo pasirenka visi .Gazdina zmogu ,zmogus.

Parašykite komentarą