Iaido praktika šeštadienį

Atnaujiname iaido praktikas Kauno Ąžuolyno sporto ir sveikatingumo centre kiekvieną šeštadienį nuo 9 val. ryto. Priimsime į praktikas ir naujus žmones. Registracija el. paštu: kendo@kendo.lt
Iaido

Ankstesniuose straipsniuose Robertas pasakojo:
Jeigu būtų reikalas apibūdinti IAIDO keliais žodžiais, tai buvimas čia ir dabar arba Zanshin. Lietuviškai gal netgi geriau būtų sakyti pasirengimas bet kam čia ir dabar. Tačiau kaip dažnai pasitaiko – ką japonai sugeba pasakyti vienu žodžiu europiečiams sunku išreikšti net vienu sakiniu.
Taip ir tų laikų kovotojas siekė meistriškumo, praktikuodamas atskiras kovines situacijas. Šios kovinės situacijos su įsivaizduojamu priešininku kiekvienoje IAIDO mokykloje buvo užkoduotos, vadinamosiose KATA formose. Užkoduotos, tinkantis čia žodis, nes KATA atliekant meistrui viskas atrodo paprasta ir aišku, tačiau pačiam pakartoti be pašalinės pagalbos nepavyks nors ir kiek įdėmiai bežiūrėtum.
Taigi, apibendrinant ir viską galutinai europietiškai įrėminant, IAIDO, tai:
greitas, tylus (jeigu norit nepastebimas) kardo ištraukimas, kartu su kirčiu arba/ir jam sekant, kraujo nukrėtimas ir grąžinimas į dėklą, vienoje ar kitoje situacijoje.

Parašykite komentarą