6 atsakymai į “Džu Kendo”

  1. Ne Ju Kendo (Džu Kendo), galima būtų suprasti kaip „laisvas, ar lankstus Kendo“, tas pats kaip ju keiko, ju waza, arba judo, kur ju reiškia lankstus, o Juken Do. Juken – medinė šautuvo su durtuvu imitacija (wooden rifle with bayonet). Juken Do yra modernus kovos menas kaip ir Kendo, Judo, Aikido ir t.t. Atsiradęs 20a. pradžioje, pradėjo plisti po rusų-japonų karo. Buvo aktualu to meto karių/kereivių/kariškių paruošimui. Tanken Do yra Juken Do dalis.
    Pvz.: http://www.youtube.com/watch?v=-rUOa0On0Pw

  2. Smagu, kuomet sekantys mūsų blogą žmonės dar ir komentarą suminko. Didelis dėkui. Tačiau prašymas toks, kad bent jau vardą parašytumėte, kad norintys prisidėti prie komentavimo galėtų deramai vieni į kitus kreiptis. Dėkui už dėmesį.

  3. Apie bendravimą internete kiekvienas turime savą mintį ir galime reikšti ją kiek turime laiko bei inercijos tame. Dėkingi kiekvienam už savo išskirtinumą visame kame.

    Dėl Džu Kendo, šioje vietoje pasitaisysime: Džių Kendo. Vakar dieną po japonų kalbos užsiėmimo Kyumeikan mokykloje, mokytoja Kristina pastebėjo, kad visų tarimai, kad ir sakant skaičių japoniškai – dešimt, daugelis taria – dzių ir nieko nuostabaus, kad jie yra artimi rusų tarčiai, nors turėtų skambėti – džių. Kaip ir pas kaimynus nėra priimta sakyti šinai, jie taria sinai, bet čia tik tartis. Galima šiek tiek pakoreguoti ir aukščiau esančio asmens komentaruose žodžius Judo – reikia manyti, kad turėta omenyje Džiudo – dvikovos meną, ar ta patį Jukendo – Džiūkendo. Patys mūsų krašto kalbininkai nėra priėję prie šių žodžių ir neaišku ar kada greitai prieis. Tai mes rašome taip, kaip girdime.

    Didžiausia pagarba žmonėms kurie prisideda prie Kendo tekstų, minties ir idėjų redagavimo ir pagarba tiems kurie nebijo rašytis savo tikrųjų vardu, nes jau pradedame galvoti, kad visi psiaudonimus naudojantys žmonės bijo išsakyti savo mintis tiesiogiai, arba susitapatina su savo personažais ir gyvena po darbo dienos jau su kitu vaidmeniu. Bet čia paliksime šią tema psichologams kodėl, kas ir kaip …

    Džių Kendo. Šautuvų (mokūdžijo) su durtuvais kovos menas išvystytas po antrojo pasaulinio karo. Žmonės norėdami pratęsti savo pažintį su kova laikant rankose šautuvą, Tojamos Karo akademijos dėka šį kovos meną susistemino. Šiuolaikiniame Džių Kendo naudojama medinė šautuvo kopija su pritvirtintu durtuvu. Šis kovos menas turi katų techniką, varžybines kovas, kurios metu naudojama mažai pakoreguota Kendo technika. 1955 metais suburta Japonijos Džių Kendo nacionalinė asociacija. Wikipedia.

  4. Ne apie tarimą, ar pavadinimo lietuvišką transliteraciją eina kalba-tarkite ir rašykit kaip norit, mane tiesiog nustebino, kad vieną iš Budo stilių-Juken – Do įvardinot kaip Ju – Kendo. Tiesą pasakius, kas tai yra Ju Kendo išvis neturiu žalio supratimo, bet bandau suprasti, ką turite galvoj taip rašydamas. Kaip rašiau aukščiau, sąvoką „Ju“ suinterpretavau taip pat kaip ir kovos meno Ju Do pavadinime, kur Ju reiškia lankstumą, ar kažką panašaus, ar ne? Bet prie ko tada Kendo? Bet kokiu atveju kovos menas parodytas video aukščiau su Kendo visiškai nesusijęs-iš techninės pusės žiūrint Juken Do pagrindas tokie ginklai, kaip Bo ir Yare. Galbūt dar Jo ir Naginata. Bet prieko čia Kendo? Kad šarvai panašūs? Net galų gale ir organizacijos visiškai kitos Kendo apjungia Zen Nihon Kendo renmei, kurio struktūrinės dalys yra Iaido ir Jodo. Juken Do apjungia Zen Nihon Jukendo renmei kurio dalis yra Tankendo. Aišku, abi organizacijos priklauso Zen Nihon Budo renmei.
    Karoliui. „Sekti“ jūsų blogą man nėra prasmės-mane domina Kendo. Apie Kendo čia praktiškai nieko nerašoma jau gana seniai. Sėkmės ir atleikit už „eterio teršimą“.

  5. „Bet viename dalyke mūsų laikų mokslas labai skiriasi nuo senovės mokslo. Jisai pirm viso naudojamas žmonių gyvenimui smaginti. Senovės mokslas vyriausiai turėjo tą tikslą: žmogaus dorą tobulinti ir žmogų, kiek jisai įstengė, paakinti ant to, kokią vietą jis užima visumos gyvenime. Nebuvo tuomet labai svarbu, kad kiekvienas žmogus „mokytas“ būtų, bet pirmiau, kad jis doresnis, žmoniškesnis taptų. Tada jam ir buvo mokslas teikiamas.
    …Kurs norėjo mokslo įgyti, turėjo pirma parodyti, jog jis yra doras žmogus. Toliau reikėjo ir tos doros tvirtumą patikrinti. Anais laikais mokslas suteikė dar daug daugiau galybės negu šiandien. O nedoram galybės duoti yra kitus pasmerkti žuvimui.“ Visumos sąranga, I raštai, Vydūnas

  6. Ne apie tarimą, ar pavadinimo lietuvišką transliteraciją eina kalba-tarkite ir rašykit kaip norit, mane tiesiog nustebino, kad vieną iš Budo stilių-Juken – Do įvardinot kaip Ju – Kendo.

Parašykite komentarą