Belaukiant rezultatų

Artėja didžiausias šių metų renginys rytų Europoje „Baltic Cup“ kendo turnyras Lenkijoje. Po paskutinio senojo žemyno „London Cup“ turnyro Anglijoje, neblogai pasirodė lietuvių rinktinė šiose kovose, kur Mindaugas Sakalauskas individualiose kovose savo pergalėmis įsitvirtino stipriausiųjų šešioliktuke. Taigi iš mūsų krašto rinktinės šiais metais tikimės ne ką mažesnių rezultatų.
Praeitų metų patirtis devintąjame „Baltic Cup“ turnyre Gdynėje parodė, kad mūsų kendokos Mykolas Maciulevičius ir Gia Amkoladzė kieti riešutėliai priešininkams, tik keista stebėti buvo, kad Lietuvos zekeną nešiojo žmonės kurie vengė salėje tarpusavio bendravimo, ką jau bekalbėti apie vienas kito palaikymą. Bet trukdymus ir skirtumus palikime istorijai.
Tikimės, kad šių metų turnyre Lietuva turės stiprią ir vieningą komandą sudarytą iš stiprių kovotojų. Manome, kad jiems bus sudarytos sąlygos važiuoti ir atstovauti mūsų kraštą, o ne tiems kurie turi už ką važiuoti.
Taip pat džiaugiamės, kad jau baigiasi rašinėjimai įvairiuose LT forumuose apie prašymus pranešti kažkam apie kažkokį sąrašą, renginyje pasiektus apdovanojimus ir atestacijų rezultatus nusiūsti kažkam ir t.t. Atrodo, kad organizacija neturi oficialaus tinklalapio su visa reikalinga informacija vienoje vietoje ir puikiais savo amatą išmanančiais rašytojais ir stilistais. Labai teisingai pastebėta, kad reikia ieškoti naujų ir kitų komunikacijos būdų.
Iš tikrųjų tai laukiame bičiulio žemiečio sugryžtant į mūsų mielą lietaus kraštą.

25 atsakymai į “Belaukiant rezultatų”

 1. na, nereikia taip įsižeisti, kad prašymas pateikti dalyvių sąrašą paskelbtas per Trijėgos forumą – tiesiog tas forumas kol kas yra vienintelis realiai Lietuvoje veikiantis kendo forumas, vienintelė komunikacijos erdvė, prieinama (beveik) visiems LT kendokoms.

  Ir, beje, ne visi dėvintys trispalvę ant zekeno turi teisę ją dėvėti. Tą teisę turi tik LKA nariai, kuriuos LR kendo rinktinės treneris Jeff Humm ir prezidentas G. Rūkas yra patvirtinę kaip rinktinės narius.

 2. O kad komunikaciją reikia gerinti – sutinku. 🙂

 3. Kendo forumas vienintele iseiti surinkti paraiskas? ir jis tik vienas veikia? radau kazkur dar kendo federacija Lietuvos yra. Idomu ka veikia zmones, ir kiek ju, kurie dirba-priklauso-prijaucia-ir dar kazkas tokio tavo Edgarai ivardinatoje LKA? Na as is sito straipsniuko supratau, kad Lt visiskas chaosas, kas nori trispalve tas turi.

 4. gerdai, kendo reikalui dirba tik entuziastai, atliekamu nuo darbo laiku – todėl ne viskas išbaigta. Aišku, kad informacija apie Baltic cup dalyvių registravimą TURĖTŲ vykti per http://www.kendo-lka.lt/, o ne per tam tikro Lietuvos klubo forumą. Manau, kad ateityje taip ir bus. Tiesiog buvo nueita lengvesniu keliu, į forumą žinutę įmesti galima greitai.

  LT nėra chaoso, tiesiog yra tam tikros aistros, ambicijos. Iš čia ir tas dabinimasis trispalvėmis neturint tam teisės. Iš čia ir visokios kendo federacijos, neturinčios nei narių, nei ateities…

  Bet laikas visus sustato į vietas – kas gerai dirba, tas važiuoja į varžybas ir dalyvauja. Ir ne pinigai esmė.

 5. Na mes prisidedame taip pat prie Edagaro minciu. Nelengva LT islaikyti vieninga organizacija, pavyzdziu su kovos menais mes turime nemazai, karate, aikido, dziudzitsu jau nekalbant apie kulturizmo federaciju skaiciu ir t.t. Organizacija prasideda nuo galvos ir toliau ji prilaiko kunas. Pats Edgarai sutik, kad kaip darai darbus atliekamu laiku nuo darbu, tai jie gaunasi kaip atliekami ir del tos priezasties musu trispalve nesioja kas gali ir turi galimybe ja uzsideti. Taip, laikas sustatys viska i savo vietas. Paimti pergale, galima, bet ja islaikyti – darbas, paskutine mintis tai menas. Del pinigu, jei yra kas vaziuoja, jis gali paimti viena stipru, bet neturinti lesu, pats sudalyvauti geros valios keiko, stipriam duoti pelnyti varda musu krastui, cia butu musu jegos ir vienybes saltinis. Ricardas

 6. Norėčiau priminti, kad Baltic Cup varžybose vyksta individualios kovos ir jose dalyvauja atskiri asmenys, kurie savo ruožtu dažniausiai atstovauja klubus, tad kalbėti apie rinktine nėra labai tikslinga. Bet kuris asmuo dalyvaudamas tarptautinėse varžybose atstovauja tiek savo klubą tiek savo šalį, tad gal nereiktų visą šalies reprezentacijos atsakomybę krauti ant rinktinės narių pečių, o ir patiems sudalyvauti bei pasirodyti… Tuo labiau, kad „darbo“ stažas ne ką menkesnis.

  Kas dėl Lietuvos simbolikos Edgaras jau puikiai paaiškino.

  Apie LKA – ji yra pilnateisis EKF (http://www.ekf-eu.com/ekf.htm) narys, o tai manau reiškia tikrai daug.

 7. entuziastai dirba? tada jie dirba kaip entuziastai ir nereikia nieko is ju per daug reikalauti, nesiokite ir deliokites simbolius kokius norite ir toliau, jokios tada sistemos kaip suprantu nera.
  Martyno geras pastebejimas apie rinktines tikslinguma, tik noriu paklausti, kiek zmoniu uzsimineja LT kendo? o kas tas LKA kiek jame nariu, kendo rase apie karate, aikido, as zinau kikboksas kiek turi federaciju, kokioje nori, tokioje ir buk arba susikurk savo:)

 8. Gerbiamas Ričardai,

  Iš Jūsų, bei Jūsų mokinių pasisakymų viešojoje erdvėje, bei akis į akį, aiškiai matau AMBICIJAS, kurios akivaizdžiai pasireiškia, darant netiesiogines pąstabas ar komentarus viešojoje erdvėje, ir vengiant tiesių, aiškių atsakymų į aiškius, paprastus klausimus ar teiginius, bendraujant asmeniškai, kis į akį, ar naudojant ryšio priemones. Man, bei vyresniems (pagal amžių, patirtį, bei Budo hierarchiją) mano kolegoms tas yra akivaizdu, ir tas tęsiasi jau keli metai.
  Bet kalbėsiu už save, taip sakant. Tai yra akivaizdu todėl, kad šiame „karštame“ kovos menų „biznyje“ esu daugiau nei pusę gyvenimo-17 metų, 15 iš jų dėstau, būdamas atsakingas ne tik už save, bet ir už savo mokinius, tiek Aikido, tiek Kendo, ir būdamas profesionalus Aikido, o taip pat ir Kendo treneris. Sakau „biznyje“ matydamas, kad šis žodis yra Jums artimesnis, nei kažkokie kiti žodžiai, kurie galėtų nusakyti Jūsų Kendo veiklą. Ir man taip atrodo todėl, kad Jūs, gerbiamas Ričardai, Lietuvos Kendo erdvėje elgiatės kaip žmogus, apsuptas verslo konkurentų, nei kaip žmogus, apsuptas draugų, kolegų ar bendraminčių. Ir kaip verslinikas, jūs turite pagrįstų (jūsų nuomone) verslo AMBICIJŲ, ir tai yra suformavę Jūsų požiųrį į save ir Jūsų „konkurentus“.
  Taigi Jūs norėtumėte, kad tarp mūsų (Lietuvos Kendo asociacija) trūktų susikalbėjimo, nevyktų normalus, draugiškas dialogas, sklistų dezinformaciją, plistų asmeninės, nepagrįstos ambicijos. „Subtilias“ šių dalykų apraiškas man teko jausti, net A. Kubo sensei vizito metu, man ir mano Kendo draugams dalyvaujant užsiėmimuose Kyumeikan’e. Taigi Jūs to norėtumėte, nes tai Jums padėtų „įsitvirtinti rinkoje“. Bet brangus Ričardai, NĖRA IR NIEKADA NEBUS, taip kaip Jūs, galbūt, norėtumėte, man labai gaila.
  Ši situacija yra labai panaši į tą kuri buvo Lietuvos Aikido pasaulyje 90’ūjų pradžioje, ar Lietuvos Karate pasaulyje 80’ūjų viduryje. Ir deja, tai yra normalu, nes Kendo Lietuvoje auga ir bręsta, neišvengiant su tuo susijusių problemų, bet laikas visada viską sustato į savo vietas.
  Man šiek tiek liūdna ir keista, kad jau ne pirmą kartą jaučiu nedidelę pareigą Jus perspėti, ir dar kartą noriu pasakyti, kad kartu, bendradarbiaudami, mes galime pasiekti daugiau.

 9. gerdai, LKA yra vienintelė oficiali ir, kaip Martynas rašė, EKF pripažinta Lietuvos kendo asociacija. Ji vienija kelias dešimtis (nežinau tikslių skaičių) kendokų. LR kendo rinktinė, dalyvavusi 2008 m. Europos kendo čempionate, ten dalyvavo būtent LKA dėka – kendokos buvo remiami instituciškai, kaip LKA nariai.
  JOKS lietuvis kendoka NIEKAIP negalėtų dalyvauti Europos aukščiausio lygio turnyre – Europos kendo čempionate – jei jis/ji NĖRA LKA nariu. Tikiuosi, rašau aiškiai ir nedviprasmiškai?

  Taip kad nereikia šenkėti reliatyvistinių dalykų apie tai „kokioje nori būk ar susikurk savo“. Žinoma, gali susikurti, bet tuomet sėdėsi savo kieme ir dalyvausi savo kiemo turnyruose. Tokios tokelės.

 10. 1) Kendo praktiškai nėra profesionalų (žmonių, kurie iš to galėtų gyventi), tad dažniausiai jis ir yra palaikomas ir vystomas entuziastų.
  2) Sistema yra. Visos Japonijos Kendo Federacija (AJKF) > Tarptautinė Kendo federacija (IKF) > Regioninė kendo federacija (mūsų atveju Europos (EKF)) > Šalies kendo asociacija/federacija > Atskiri Klubai

  Nesu tikras ar IKF yra pavaldus AJKF ar jos yra lygiagrečios organizacijos, tačiau toliau tvarka labai griežta: IKF reguliuoja EKF veiklą, ši savo ruožtu šalių asociaciją ar federaciją (šalyje gali būti tik VIENA tokia organizacija). Šios organizacijos atsakingos už atestacijas, praktikuojančių kendokų „darbo“ stažo fiksavimą, kendo lygio priežiūrą šalyje ir pan.
  Lietuvoje šias pareigas atlieka LKA, kurią prižiūri EKF.

  Tad kaip matome sistema yra ir ganėtinai griežta.

  O kiek narių priklauso LKA, manau gali pasakyti tik įgalioti asmenys :).
  Jei neklystu, Lietuvoje kendo galima treniruotis penkiuose klubuose. Trys iš jų priklauso LKA. Galit pamėgint pasidomėt ir pasiskaičiuot.

 11. norėjau paklausti gerb. Edgaro Indros vieno nekuklaus klausimo: kiek Jums yra metų?

 12. Gerb. Arna,

  Dėkoju už klausimą, suprantu, kodėl klausiate. Greit bus 31-eri.
  Aikido pradėjau užsiiminėti būdamas 13 metų amžiaus, 1993 metais. Kadangi tuo metu tai buvo pati pradzia Aikido Lietuvoje, patyrusių instruktorių su aukštais rangais nebuvo, bet buvo (ir yra) daug entuziazmo. Po poros metų, to klubo, kuriame aš pradėjau užsiiminėti treneris, mano atsakokmybei atidavė suaugusiūjų grupę, kuriai aš vadovavau iki 1999 m. pabaigos, kai isteigiau savo Dojo.
  Aikido shodan (1-ą daną) išlaikiau 2002 metais. Šiuo metu turiu 3-ą Aikido daną. Mano Aikido mokytojas (nuo1995 m.) yra Ulf Evenas sensei, Aikikai Honbu Shihan, 7 dan Aikido.
  Jai dar kas nors mano asmenybėje Jus sudomins-klauskit, visada Jūsų paslaugoms.
  Beje, daugiau info http://www.kaunas.aikido.lt

 13. Ir man iskilo tas pats klausimas :). Tai kiek jums metu, Edgarai?
  Na ir uzviret jus cia, vyrai…

 14. ziuriu ir skaitau, dideli mokytojai cia susirinko. Edgarai, matau, kad patirtis kalba pati uz tave, kam tie tavo sakiniai:) Tikriausiai aikido turejai silpna mokytoja kad perejai i kendo:) ir aplamai, kaip jis tau suteike teise papildomai treniruoti kendo? Budo herarchija, geras zodziu junginys, tik jis sioje vietoje netinka.

 15. Gerbiamas Edgarai, vertinu Jūsų pastabas taip pat labai aukštai kaip ir Jūsų kendo kūruojančio asmens. Jei kažkas Jums netinka, atvažiuokite ir sutvirtinsime netikslumus. Nereikės rašinėtis šiuose menkai kam įdomiuose interneto sąsiuviniuose. Jūs pas mus visada esate laukiamas svečias. O Raimonda pakvies Jus kartu sudalyvauti ir arbatos ceremonijoje. Su derama pagarba Jums ir Jūsų užimamoms pareigoms bei vykdoma visuomenine veikla.

 16. tik kelios desimtys zmoniu priklauso tai asociacijai? kietai cia:) o kam tas cempionatas, ka jis duoda, jei ji neremia niekas, kam tie titulai? nuvaziuosiu kaip sakai i Lenkija, ir grysiu pavyzdziui su vieta septynioliktuke na gerai, dvidesimtuke ir kas toliau? kito laukti cempionato, na gerai, einu pasiziureti kiek tu saliu cia kam priklauso.

 17. Šiaip iš aikido į kendo ateiti, kaip ir iš kitų kovos menų, įprastas dalykas.

  Manau mintis, kuri kybo už E. Indros teksto yra ta: nematykime vienas kitame „verslo konkurentų“.

  Kita vertus, mano nuomone, jei viename Lietuvos kendo klube žmonių daugės, tai nereiškia, kad kitame jų sumažės! Juk kiekvienas kendo virusu užsikrėtęs žmogus tampa savotišku ambasadoriumi. Tik svarbu, kad tas ambasadorius nebūtų pripumpuotas tokių idėjų, kaip „tik mano dojo yra išskirtinis“, „tikras, autentiškas“. Visi kiti teverti „pas mus atvažiuoti ir pažiūrėti“. ir – „mes niekur nevažiuosim, mums nereikia“. Jei nebus išskirtinumo, o darbas tik kendo vardan, suprantant, kad požiūris į tą kendo bėgant metams keisis ir nereikia statytis stabų ar laikytis nepajudinamų nuostatų, tie nauji kendo amabsadoriai visai Lietuvai neš kendo derlių – naujus kendo mokinius.

  Kita vertus, negalima nubraukti ir skirtumų tarp klubų – ŽINOMA, kad klubai turi skirtis ir turėti šiek tiek kitokią filosofiją, kitokį traktavimą. Svarbu tik sutarti dėl pagrindinių dalykų,principų – tarp jų INSTITUCINIŲ – ir laikytis elementarios net ne pagarbos, o atvirumo ir geranoriškumo kitam klubui ir jo filosofijai principų.

  Kendo visada bus ir stipresnių ir silpnesnių. Vieniem geriau seksis varžybose, kiti lengviau laikysis danus (hipotetinė situacija). Svarbu sutarti tik dėl pagrindinių principų:

  1. Lietuvoje yra LKA, kuri atstovauja Lietuvos kendo užsienyje ir Lietuvoje.
  2. Mums reikia pasiruošti gerą rinktinę 2010 m. Vengrijoje vyksiančiam Europos kendo čempionatui.
  3. Į rinktinę gali patekti visi LKA kendokos, kuriuos atrinks LR kendo treneris, konsultuodamasis, manau ir su LKA valdžia ir su dojo lyderiais.

  Apie tai reiktų galvoti, manau, čia svarbūs dalykai, o ne kas čia Lietuvoje „kendiškesnis“.

 18. Na kad nera profesonalu ir taip aisku, kaip ir nera tikru mokytoju Lietuvoje. Sistema gal ir yra, bet jei tik dvi desimtys zmoniu kaip Edgaras rasai priklauso LKA, tai turetu buti tvarka, bet sio straipsnio autorius parode, kad su kazkokiais atpazinimo zenklais dalyvavo praeitais metais cempionate ir nebuvo bendros kalbos, reiskais sistemoje kazkokia klaida. Gal kur kitur ir griezta ta tvarka kaip Vokietijoje, bet ne Lietuvoje duodama suprasti. Penki klubai, trys priklauso, o kiek tuose klubuose zmoniu, po desimt ar daugiau? Lengviau suskaiciuoti butu man.
  Del kitu kovos menu sutinku, kas is kur nori is ten ir ateina, kiek skaitineju Vilniuje net du klubai ruosia kendo instruktorius.
  Bus tu zmoniu ir pas tave kaunieti Edgarai nesinervuok, surinksi visus kurie seks paskui tave, dar parinksi tuos kurie nubyres nuo Ricardo ir galesi dirbtu perkopes pirmaja pakopa ir pasiekti uz ji daugiau.
  Apie koki isskirtinuma kalbama, apie sales dislokacijos kurioje vyksta treniruotes ar instruktoriaus aprangos, derlius vienodas, kol nebus vadovo sugebancio suvienyti visus jus mazuosius chanus.
  Lietuvoje yra Gerardas kuris atstovauja Lietuva uzsienyje, tu kaip supratau reziduoji Briuselyje Edgarai, ar ne? Tau geriau is tenai strategiskai ziureti i musu krasta, gal grystum ir taptum LKA vadovu? Pavyzdys ir patirtis jau yra siuo metu sostineje;)

 19. EKF nuorodoje 40 saliu priklauso Kendo federacijai, neblogai. Paziurejau ir Edgaro www kur nepraleido progos bicas paspaminti cia:))) Grazu, jei tokios sienos ir pas tave dojo kaip kad parodes esi intike ryt atvarau i trefke. Samurajai ir vsio takoe, sustrai.

 20. Kastyti – prieš atsijungdamas nuo šis emocingos kendo diskusijos:

  Visų pirma nesutinku, kad Lietuvoje „nėra profesionalų“. Jau pats terminas netinkamas, nes kendo apskritai jų nėra.
  Lietuvoje – ir VIlniuje ir Kaune yra gerų kendokų, atsidavusių ir kompetentingų dojo lyderių. VIsi nusipelno pagarbos ir paskatinimo. Tai viena.

  Antra – nereikia norėti, kad Lietuvoje, kur kendo istorija dar neilga, būtų tiek konsoliduota, kaip Vokietijoje. Bet konsoliduojama, ir LKA dirba gerą darbą, kurį reikia remti.
  Aš nesakiau, kad dvi dešimtys narių. TIesą sakant, nežinau kiek, gal dvi, gal trys, gal šimtasdu nariai… Skaičius juk auga.

  VIena tik žinau – nieko nepasieksi, be stiprios VIENOS asociacijos. Jei bus kelios ir konfliktuojančios, viskas gali baigtis didesne ar mažesne stagnacija, kendo proceso stabdymu dėl nykių ambicijų. Tai yra apmaudu.

  Nematau, kas galėtų pakeisti LKA prezidentą šiuo metu. Tikrai jau ne aš, negyvenantis Lietuvoje ir kendo dar tiek nenusimanantis.

  Žodžiu – duok dieve sveikatos tik G. Rūkui ir toliau sėkmingai dirbti – be jo veiklos Lietuvos kendo užsienyje praktiškai neegzistuotų. Arba bent jau nebūtų įsisukęs taip greitai, kaip kad atsitiko jam padedant.

 21. Niekaip nesuprantu, kokios čia gvildenamos problemos. Kiek pasigendu objektyvaus konstruktyvizmo.

 22. Labas rytas Edgarai, jei ivardinsi, kas yra profesionalas, ar tas kuris alga gauna uz savo darba, konkreciai redaguodamas istatymus ar treniruodamas zmones, butu lygiai tas pats. Zodis neprofesionalas kendo sioje vietoje galetu buti traktuojamas kaip turintis laisvo laiko po darbo:)?
  Kad Vilniuje tai jau tikrai yra atsidavusiu, bet tik gal per daug jau jie pradejo ta zodi dojo naudoti, nes gal del to, kad atsidave. Del Kauno nezinau net kas tokie taip stirpiai prijauciantys cia. Paskaitineju cia sita bloga, bandau susidaryti nuomone apie sio puslapio autorius. Ir ka jie cia skleidzia. Nes planuoju eiti isbandyti kendo.
  Del vokieciu nesutinku su tavo teiginiu. Kuo mes prastesni uz juos, tai. kad musu istorija trumpa, tai tik tuo geriau, tegul tas Rukas is karto kerta jauti uz ragu, nelaukia kol suveses visokie teliukai ir drums vandeni, velia bus tik sunkiau ivesti tvarka. Tik kaip suprantu jis atvaziuojantis pastoviai yra. Tai turetu tureti stipria komanda.

 23. Kastyti, „profesionalą“ suprantu tradiciškai – kaip asmenį, kuriam profesija uždirba duoną. Kendo srittje profesionalas būtų tas, kuris nieko kito neveiktų, tik treniruotų žmones ir tų pajamų jam užtektų sau ir savo šeimai išlaikyti. Žinau Europoje vieną sensėjų, kuris nieko kito nedriba, turi savo dojo, kuriame treniruotės vyksta kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, bet tai labai reti dalykai.

  Kendo linkiu būtinai išbandyti – tai labai praturtinantis ir fiziškai ir psichiškai užsiėmimas.

 24. Gal neprie temos, nes daznai paskaitineju apie kovos menus, si bloga aplankau nes kaimyna turiu pagerinta, jis lygtais suristas su kovos menais, apie ji turiu parasyti neiskentes. Ijungiu ir krentu i vaizda: nuosavas kiemas apjuostas medine tvora, kurios aukstis 180 cm. As pjaunu zole, kaimynas uz tvoros puskuodamas eina salimais tvoros, nes matau tik issikisusi trumpai kirpta pakausi. Galvos padetis isduoda, kad siandien jis yra savimi pasitikintis, lygi galvos padetis isduoda rimtus ketinimus. As isjungiu zolespjovimo varikli pasiziuriu i kaimyno puse, matau, kad kaimynas ziuri taip pat i mane, kaip matau jis pasitiebes, nes tvora jam siek tiek per auksta, susidomejima isduoda siek tiek pakelta noris ir desine rankai taisomi akiniai, veliau vaizdas dingsta, nes zmogelis kaip supratau eina toliau. As kaip tikras lietuvis neiskentes prieinu prie tvoros ir bandau paziureti per plysi ka veikia tas mano kaimynas. Tvora kokybiskai padaryta, belieka tik ausi prideti prie skardines tvoros ir klausyti. Girdziu garsa panašų į lietaus barbejima….nemoka jis pjauti zoles, ne taip laiko rankena, ne ta kryptimi eina, jei tureciau as tokia masina, as butinai nusipjauciau pas save zole, jei tureciau toki kiema, butinai nusipirkciau masina ir nusipjauciau zole, jei tureciau tokius namus, butinai isirengciau toki kiema, jei tureciau….bet to man nereikia, as noriu gyventi paprastai ir buti gerbiamas, man tai nepriimtina, nes as geriau eisiu ir pabusiu su savo ginklu kolekcija ir nemaisykite visko su autentiskais samurajais… Taip, mano kaimynas tikrai stiprus ir daug zino, gal as jau eisiu toliau pjauti tos savo zoles nes dar ne taip nupjausiu, o aplink nama ir uz namo dar ir pas kaimyna zole nepjauta, reikes padeti susitvarkyti. O ir ausis sukaito nuo tos skardos..Matai jis ne samurajus o as galvojau…

 25. Gerb.Edgarai,

  O kur butu galima pamatyti Jusu nuotrauka? Jus savo komentare nurodete interneto nuoroda, ten grazus tinklapis…:)

Parašykite komentarą